Zapraszamy na Inaugurację Kreatora Innowacyjności!
Debata ze studentami, 18 maja 2010, 14.30, Politechnika Warszawska

W imieniu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, chcielibyśmy zaprosić Państwa na debatę z warszawskimi studentami na temat przedsiębiorczości akademickiej, w której wezmą udział zaproszeni politycy, goście oraz przedstawiciele środowisk studenckich.

W tym dniu zainaugurujemy konkurs na „Innowacyjny Pomysł 2010”. Polega on na napisaniu biznesplanu do innowacyjnego pomysłu oraz stworzeniu zwycięzcom możliwości przetestowania ich w warunkach chronionych - zwanych preinkubacją. Przedstawimy również projekt „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Dzięki niemu zostanie stworzony i wdrożony najlepszy na skalę europejską zintegrowany system budowania przedsiębiorczości akademickiej w Polsce. Młodym firmom oferuje on szeroki pakiet usług niezbędnych przy stawianiu pierwszych kroków w biznesie.

Żeby nie pozostać gołosłownym i dowieść, że my młodzi mamy głowy pełne innowacyjnych pomysłów, ale wciąż brak nam realnego wsparcia, za przykład niech służą ubiegłoroczni laureaci. Zaprezentowali oni między innymi swoje pomysły na: enzymy restrykcyjne „na miarę” (dające możliwość wycinania określonego fragmentu DNA), reklamę na dotyk (interaktywne powierzchnie wykorzystujące technologię Touch AD) czy samowystarczalną Eko siłownię (w których energię wytwarza ćwiczący człowiek). W tym roku liczymy na równie ciekawe pomysły polskiego środowiska akademickiego.

Na czym szczegółowo polega konkurs? Jakie nagrody czekają na laureatów w tym roku? Przyjdźcie i przekonajcie się o tym już w najbliższy wtorek! Patronat medialny nad wydarzeniem i konkursem objęli: Onet Biznes, Zumi.pl, Kariera.Com.pl, Edunews.pl oraz Radioaktywne.