Innowatorzy

O projekcie

„Innowatorzy 2009” to ogólnopolski konkurs, który wyławia najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe. Celem programu jest uwolnienie potencjału młodych ludzi i umożliwienie im startu na rynku. Autorzy najbardziej innowacyjnych projektów dzięki wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości  mają szansę zrealizować marzenia i  zaistnieć w świecie biznesu..

Przy pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, początkujący przedsiębiorca sprawdzi swój pomysł w praktyce, bez ponoszenia żadnego ryzyka. Zostanie mu dostarczone „know-how” w zakresie tworzenia firmy i wdrażania innowacji, infrastruktura niezbędna do zbudowania własnej firmy (obsługa prawna i księgowa, coaching, opieka mentora, doradztwo, szeroka gama szkoleń) oraz wsparcie specjalistów z różnych dziedzin.

Młody przedsiębiorca będzie korzystał z indywidualnego doradztwa rzecznika patentowego, brokera finansowego, mentora i coacha.

Pozwoli to najlepszym Innowatorom 2009 uzyskać doskonały start na rynku, bez konieczności poszukiwania inwestora, który nie będzie obawiał się zaryzykować wejść kapitałowo w projekt.

Etapy konkursu

Konkurs składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od oceny nadesłanych  skrótów prac. Następnie wyłonionych zostaje 100 pomysłów. Zakwalifikowani kandydaci zostaną poproszeni o przesłanie mini biznesplanów, spośród których 40 najlepszych, najbardziej innowacyjnych, wg Kapituły konkursu, projektów zacznie następny etap. Dostaną oni szansę na założenie prężnie działających na terenie kraju innowacyjnych firm.

Dla kogo projekt

„Program Transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” realizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości skierowany jest do:

  • studentów,
  • doktorantów,
  • absolwentów (do 12 msc. od ukończenia studiów),
  • pracowników jednostek naukowo badawczych
  • osób zatrudnionych w micro- i małych przedsiębiorstwach

Na wsparcie mogą liczyć osoby , które chcą wykorzystać wiedzę do założenia własnej firmy.
 

Zapraszamy do wypełnienia formularza

Rezultaty projektu INNOWATORZY 2009

Informacje w przygotowaniu

Szczegóły

Więcej informacji o projektach i rekrutacji na stronach:

www.poznan.innowatorzy.eu

www.gdansk.innowatorzy.eu

www.katowice.innowatorzy.eu

www.wroclaw.innowatorzy.eu

www.szczecin.innowatorzy.eu